Informacje
Powrót potencji po rzuceniu palenia

Powrót potencji po rzuceniu palenia

Konsekwencje palenia tytoniu pod względem wpływu na potencję

Na pewno palenie papierosów spowodować może niestety naprawdę negatywne skutki w całym naszym organizmie. Mieszanka toksycznych substancji jak i także substancji rakotwórczych uszkadza stopniowo organizm każdego człowieka. Choroby oddechowego układu, nowotwory, a do tego obniżenie potencji to wszelkie kwestie, z którymi borykają się palacze. Obniżenie potencji występuje właśnie poprzez samo obniżenie się w naczyniach krwionośnych cieśnienia krwi. Z uwagi na sam dym tytoniowy, który wprowadzamy do swojego organizmu uszkadzamy naczyniowy śródbłonek. On dostarcza nam z kolei tlenek azotu, który podczas wzwodu rozszerza naczynia krwionośne. Bez rozszerzenia naczyń krwionośnych prawidłowego wzwód naprawdę jest zakłócony, a dany mężczyzna odczuwa w zbliżeniach z kobietą spory dyskomfort. Związek rzucenia palenia oraz powrotu do pełnej seksualnej sprawności jest dosyć istotny. Odstawienie palenia w momencie odpowiednim, gdy nałóg nie trwał wielu lat naprawić może spore wyrządzone szkody. Pomóc jednak może sam wiek mężczyzny. Im młodszy jest organizm tym będzie nam łatwiej oraz także szybciej odzyskać seksualną sprawność.

Czas powrotu do pełnej seksualnej sprawności

Samo przywrócenie erekcji jest naprawdę wysoce prawdopodobnie. Należy jednak odczekać pewien okres. Nie zauważymy niestety w tym aspekcie poprawy już po pierwszych dniach od odstawienia swojego nałogu. Oczywiście w zależności od samego organizmy mężczyzny oraz stopnia, w którym uszkodzony jest śródbłonek naczyniowy sam czas powrotu potencji trwać może od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Po rzuceniu palenia krążenie krwi w organizmie średnio się poprawia w ciągu trzech do jedenastu tygodni. Jeśli przez okres dłuższy się nie zauważy poprawy w seksualnej sferze, to należy się udać do urologa oraz także podjąć stosowne leczenie.

Pomoc dodatkowa w dążeniu do celu

Należy jednak pamiętać, aby powrót do pełnej seksualnej sprawności wspomóc jest także samo ograniczenie spożywania alkoholu czy też odpowiednia dieta. Zdrowe oraz właściwe odżywianie się wspiera samą regenerację organizmu właśnie bezpośrednio po zaprzestaniu palenia. Dostarczanie do organizmu odpowiednich minerałów oraz witamin jest naprawdę niezwykle ważne. Należy co więcej unikać tytoniowego dymu jako palacz bierny. Organizm musi do regeneracji mieć odpowiednie warunki.

Jeśli chcielibyśmy określić czas, w którym po rzuceniu palenia powrócimy do pełnej sprawności, to nie da się go tak jednocześnie określić. Na pewno jest to okres różny. Wszystko jest zależne od naszego organizmu. Co jak co, ale każdy z nas ma inny organizm. Co więcej nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że na przykład po dwóch tygodniach od rzucenia palenia powrócimy do sprawności w swojej sypialni. Nikt nikomu nie może tego obiecać. Musimy postarać się o rzucenie palenia i zmianę trybu swojego życia, a na pewno powrócimy do pełnej sprawności. Po jakim czasie? Nie możemy stwierdzić, ale najważniejsze jest zrobienie pierwszego kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *